česká tepelná čerpadla

KONTAKTY

info@cztc.cz
+420/ 775 045 295

Servis a prodej tepelných čerpadel a klimatizací na Moravě


úvodní » Manuál Siemens RVS


Manuál Siemens RVS

Na této stránce naleznete informace ke stručnému manuálu pro tepelná čerpadla s regulátorem Siemens RVS.

Proč jsem se rozhodnul manuál sepsat:

Nerad čtu obsáhlé dokumenty. Obzvláště ve chvíli, kdy chci řešit konkrétní problém a potřebuji se rychle dostat ke konkrétní informaci. V obsáhlých manuálech, které se problematice regulátoru Siemens RVS věnují, se mi špatně orientuje. Občas se stane, že se v průběhu montáže někam založí originální návod, nebo se po pár letech ztratí a není kde rychle najít potřebnou informaci. Ne vždy se dá dovolat na podporu výrobce. Ne všechny parametry si pamatuji nazpaměť. Při zaškolení obsluhy se může některá informace opomenout a pokud není jmenovitě sepsáno, co bylo předmětem proškolení, je po čase problém se na to odvolávat. Při předání zakázky je vzhledem k obsáhlosti nepraktické pracovat s originálním manuálem. Proto jsem se pokusil o velmi stručný návod, který bude dostupný kdykoli na internetu a má vyřešit především základní praktické potřeby ze strany provozovatele nebo montážní firmy. Chyběl mi stručný a přehledný základní manuál k tomuto regulátoru rychle pochopitelný úplným laikem. Doufám, že sepsání manuálu pomohlo a bude pomáhat i jiným lidem.


Struktura manuálu:

Na první straně naleznete interaktivní obsah - viz náhled níže - pomocí kterého se můžete přesouvat na jednotlivé kapitoly dle vlastní potřeby.

Na konci každé strany je zpěný odkaz na úvodní obsah. Každá strana tvoří samostatnou kapitolu.

Poslední strana obsahuje kontakty na podporu jednotlivých výrobců a také dostupné odkazy pro stažení dalších dokumentů k tomuto typu regulátoru.


Manuál je vytvořen ve dvou verzích:

Základní verzí je Manuál Siemens RVS pro provozovatele tepelných čerpadel. Jak vyplývá z názvu, cílem bylo sepsání stručného a srozumitelného návodu k obsluze a základnímu nastavení. Seznamuje provozovatele se základním ovládáním.

Pro konečného uživatele má být cílem základní pochopení ovládání, proto je popis uveden pro rozhraní ovladače Siemens (QAA75, QAA78 a AVS37). Překlady do českého jazyka se mohou v jednotlivých verzích mírně lišit, princip však zůstává stejný.

Manuál Siemens RVS pro provozovatele je zdarma s podmínkou použití pro vlastní potřebu.

→ Souhlasím s podmínkou zákazu šíření a chci získat manuál pro provozovatele

Rozšířená verze s názvem Manulál Siemens RVS pro montážní firmy tepelných čerpadel kromě informací ze základní verze, které mohou sloužit k proškolení konečných uživatelů, obsahuje rovněž základní informace a tipy pro konfigurování topného systému s tepelným čerpadlem. Je tedy určena montážním firmám pro základní orientaci a může sloužit např. jako doplňující návod pro zprovoznění (zaregulování) systému a předání zakázky.

Manuál je možno stáhnout ihned a je pro vlastní potřebu zdarma. Šíření manuálu je zakázáno.

→ Souhlasím s podmínkou zákazu šíření a chci získat Manuál Siemens RVS pro montážní firmy


Co v manuálu nenajdete:

Manuál je úmyslně velmi stručný a rozhodně nemá nahradit originální manuály firmy Siemens, případně manuály jednotlivých výrobců čítající stovky stran. Proto jsou na konci tohoto manuálu uvedené odkazy na dostupné a mnohem komplexnější dokumenty, které umožní pochopit problematiku více do hloubky. Také umožňuje v případě potřeby obrátit se přímo na podporu konkrétních dodavatelských firem.

Manuál nemůže nahradit školení výrobců tepelných čerpadel pro montážní firmy, naopak je může sloužit jako praktická pomůcka montážním firmám, které jsou již proškolené a potřebují se rychle dostat k základním informacím.


Jak postupovat pro získání manuálu:

Využijte odkazu v textu pro stažení manuálu nebo kontaktního formuláře níže a vyžádejte si zaslání manuálu v pdf.


Manuál slouží pouze k osobní potřebě objednávajícího (resp. firmy) a jeho další šíření je zakázano. Jakékoli připomínky a náměty jsou vítány.


 

Náhled první strany manuálu (obsah dokumentu)            Náhled první strany manuálu (obsah dokumentu)

 - verze pro provozovatele tepelného čerpadla:                                    - verze pro montážní firmy:Manuál Siemens_náhled  Manuál Siemens_montážní firmy_náhled