česká tepelná čerpadla

KONTAKTY

info@cztc.cz
+420/ 775 045 295

Servis a prodej tepelných čerpadel a klimatizací na Moravě


úvodní » Bezlopatkové ventilátory


Bezlopatkové ventilátory

 

Na výstavě THERMO 2013 v Kroměříži byly firmou pravděpodobně poprvé v ČR na výstavě představeny výrobky britské firmy Dyson - bezlopatkový ventilátor a ohřívač vzduchu. 

 

Jejich velkou předností je krom elegantního designu a originálního provedení i malá spotřeba energie a tichý chod vzhledem k překvapivě velkému objemu foukaného vzduchu. 

 

Ventilátory jsou tiché, jelikož nemají klasické lopatky a přitom přečerpávají velké množství vzduchu. Intenzita Dysonfoukání lze nastavit v případě ventilátoru plynule. Hlava je naklopitelná a může se automaticky otáčet do stran. Přes otvory ve stojanu ventilátoru je nasáván vzduch turbínou, která fouká silný proud vzduchu a ten je po usměrnění v obvodu hlavy vyfukován směrem dopředu. Strhává přitom až 15x větší objem vzduchu, než prošlo turbínou. Příkon do 20W v závislosti na režimu foukání.

Ohřívač vzduchu zahrnuje navíc dálkové ovládání, intenzita foukání je nastavitelná v 10-ti krocích. Uvnitř je zabudovaný termostat, hodnota se zobrazuje na displeji ve stojanu. Stačí si nastavit požadovanou teplotu místnosti a ohřívač ukončí chod v okamžiku dosažení požadované teploty. Příkon při topení dosahuje do 2 kW, tzn. v případě potřeby lze použít i jako zdroj ohřevu vzduchu v místnosti do tepelné ztráty 2 kW. Naopak v letním období může fungovat jen jako ventilátor při nastavení prostorového termostatu na 0, měřená spotřeba v tomto režimu byla 26-37W v závislosti na nastavené intenzitě foukání.

Pokud Vás nabídka zaujala, můžete napsat poptávku nebo objednávku na e-mail uvedený v kontaktech.